O nas

Z kamieniarstwem związani jesteśmy od 1980 roku – pierwsze kroki stawialiśmy w Warszawskich zakładach kamieniarskich, po to by od 1990 roku otworzyć własną działalność na terenie Płońska – jesteśmy lokalnymi rzemieślnikami z ponad 40 letnim doświadczeniem!

Oferujemy usługi wykonania liter i napisów na cmentarzach, oraz w naszym zakładzie.
W naszej rodzinnej firmie wykonujemy litery w kamieniu metodami:

  • Litera ręcznie kuta – zagłębienie w kształcie litery „V” uwydatni krój napisu.
  • Litera piaskowana – płaskie wgłębienie które podkreśli naturalną strukturę kamienia.
  • Litera metalowa – litery montowane na płycie, które dzięki szlachetnej kompozycji kamienia i metalu nadadzą pomnikowi elegancji.

Wykonujemy również renowację już istniejących liter.

Malowanie – wypiaskowane lub wykute litery malujemy ręcznie, aby uzyskać efekt lepszej widoczności. Do tego typu zabiegu używamy specjalistycznych farb o najlepszej trwałości i dowolnej kolorystyce.

Złocenie – pokrywając kamień płatkami prawdziwego złota uzyskujemy efekt niemożliwy do osiągnięcia jakąkolwiek farbą.

Nasze usługi wykonujemy również na cmentarzach, gdzie zapewniamy najlepsze dopasowanie do już istniejących napisów poprzez odwzorowanie czcionek komputerowych i ręcznych. Napisy wykonujemy bez demontażu tablic dzięki czemu unikamy ryzyka uszkodzenia tablicy i pomnika oraz znacznie skracamy czas wykonania zlecenia.

Jako jeden z nielicznych zakładów w naszej okolicy zapewniamy usługi grawerowania mechanicznego, ręcznego oraz laserowego. Jesteśmy w stanie wykonać każdy projekt w wersji surowej lub w kolorze.

W naszym zakładzie realizujemy indywidualne projekty, oraz współpracujemy z wieloma firmami kamieniarskimi.

Nasze prace można obejrzeć w naszym zakładzie na ulicy Chopina 4 w Płońsku, oraz w Salonie Oświetlenia na ulicy Armii Krajowej 53.